Pasta czyli makarony

Pasta czyli makarony

Dobra włoska kuchnia
Chcesz smacznie zjeść? Spośród licznych opcji, jakie oferuje kuchnia europejska warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, połączeń oraz spora dawka zdrowia.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Standardowemu Polakowi kuchnia włoska, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz czasem z winem. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to też takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne dania włoskie

Pasty są podstawą kuchni włoskiej. Włosi gotują makarony w dziesiątkach form. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie da się dołączyć do tej potrawy. rest włoska w krk Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna i rożnorodne przyprawy, powodują, że pasty można jeść każdego dnia.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska to niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To też risotto, tortellini, ravioli i szeroki wybór słodyczy – takich jak tiramisu czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie skosztować wina czy pysznych serów- gorgonzoli, mozarelli lub pecorino.
Zobacz film