Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa

Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa

Smaczna włoska restauracja – jakie powinna mieć cechy

Włoskie restauracje to w kraju najpopularniejszy rodzaj restauracji. Lubimy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, treściwe i ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej jemy pizze. Mocniej wrażliwi degustują mniej znane dania – canelloni, lasagne czy włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji trzeba przyjrzeć się kilku elementom: czy trattoria stosuje włoskie składniki, czy w menu znajdują się też nie tak znane potrawy, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków i dania z wielu części kraju. W najlepszej restauracji poczujemy naturalny klimat Włoch.

Kuchnia włoska jest prosta, ale to nie znaczy, że jest mniej smaczna Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Dobre wino z Włoch

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia ekskluzywnym miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna ignorować wina. Kolacja koniecznie powinien zawierać też trunek. Kieliszek czerwonego wina to we Włoszech norma. włoska restauracja Kraków centrum Klasyczne wina włoskie to zdecydowanie toskańskie chianti, lombardyjskie oltrepo pavese a także marsala z Sycylii. Włoska restauracja – o ile naprawdę chce być postrzegana jako faktycznie włoska, powinna posiadać bogatą kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Chcąc poznać fenomen włoskiego gotowania bez wątpienia trzeba odwiedzić restaurację, która umie przygotować nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film